Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

o:odpowiednie-warunki-swietlne-w-poszczegolnych-stadiach-rozwojowych-nalotu-i-podrostu [2013/09/15 12:40] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 +**Światło** 
 +
 +Ma decydujący wpływ na udane wschody, prawidłowy wzrost i rozwój nalotu oraz podrostu sosnowego przy [[s:samosiew gorny|obsiewie górnym]]. Światło ma istotne znaczenie w procesie fotosyntezy. Ilość światła docierającego do dna [[l:las|lasu]] zależy od rodzaju [[z:zwarcie drzewostanu|zwarcia]] i zadrzewienia. Obserwacje wskazują, że jeżeli 40% światła przenika do dna drzewostanu przy zadrzewieniu 0,6 to nalot sosny rośnie i rozwija się bardzo dobrze, a podrost przez 6-8 lat ma sprzyjające warunki pokarmowe i wilgotnościowe.
 +
 +Jeżeli warunki wilgotnościowe i pokarmowe są dobre, a liczba drzewek tworzących podrost na jednostce powierzchni jest w normie, podrost sosnowy może rosnąć i rozwijać się prawidłowo przez 10-12 lat.
 +Udanie się samosiewu sosnowego jest wynikiem korzystnej wypadkowej wszystkich czynników wzajemnie się warunkujących i wzajemnie na siebie oddziałujących.
  
o/odpowiednie-warunki-swietlne-w-poszczegolnych-stadiach-rozwojowych-nalotu-i-podrostu.txt · ostatnio zmienione: 2013/09/15 12:40 (edycja zewnętrzna)